Co tam Panie w polityce? Czy rzeczywiście „Chińczyki” trzymają się mocno?

2020-05-20

 

Ostatnie dni przyniosły nam wiele informacji, które jak sądzę będą rzutować mocno na najbliższe tygodnie, miesiące a może lata.

Po nieoczekiwanej wolcie i nieodbyciu się wyborów prezydenckich 10 maja Państwowa Komisja Wyborcza orzekła tyle salomonowo co zaskakująco, iż wybory nie odbyły się z powodu … braku kandydatów. Pierwsze wrażenie jest zaskakujące bo czytając komunikat PKW odniosłem wrażenie, że żyjemy w innych krajach i patrzymy na różne procesy wyborcze. Ale cóż… życie przyzwyczaja nas do fake newsów, coraz bardziej zaawansowanych technika manipulacyjnych jakimi ą deep fake newsy więc może nie ma się znowu tak czemu dziwić.

W oczekiwaniu na nowy termin wyborów w moim przekonaniu w ostatnim tygodniu najważniejsze informacje to pojawienie się nowego kandydata i pretendenta do fotela prezydenckiego, a także – to już ściśle w naszej branży - coraz bardziej zagęszczająca się atmosfera wokół ministra zdrowia i interesów jego rodziny. Te dwie informacje – każda z innego gatunku oczywiście - mogą i zapewne będą silnie oddziaływać na naszą rzeczywistość polityczną, społeczna i gospodarczą. Nie mam złudzeń, że czekają nas kolejne dni emocji i odpowiedzi na pytania: czy nowy kandydat do prezydentury wywróci obecną scenę polityczną? czy pozycja ministra zdrowia ulegnie erozji na tyle by dokonać zmiany koni w zaprzęgu zdrowotnym „w połowie brodu”?

Jedno jest pewne – chińskie maseczki sprowadzane gremialnie przez wszystkich do naszego kraju okazują się niecertyfikowanym, nieznanego pochodzenia i autoramentu towarem, który po raz kolejny podważy na lata zaufanie w wielu obszarach i kierunkach. Niestety. Chińczycy nie trzymają się w tej konkurencji mocno.

Grzegorz Ziemniak
Warszawa, 20 maja 2020 r.

Sposób korzystania z zawartości artykułu, w szczególności kopiowanie, rozpowszechnianie, powielanie, cytowanie, w celu niekomercyjnym, jest dozwolone na zasadzie licencji „Creative Common 4.0 Międzynarodowe” (CC BY-NC-ND 4.0) dostępnej pod adresem strony internetowej https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.pl na następujących zasadach:
a) Uznanie autorstwa – Utwór należy odpowiednio oznaczyć, podać link do licencji i wskazać jeśli zostały dokonane w nim zmiany. Można to zrobić w dowolny, rozsądny sposób, o ile nie sugeruje to udzielania przez licencjodawcę poparcia dla licencjobiorcy lub sposobu, w jaki wykorzystujesz ten utwór;
b) Użycie niekomercyjne – Nie wolno wykorzystywać utworu do celów komercyjnych;
c) Bez utworów zależnych – Remiksując, przetwarzając lub tworząc na podstawie utworu, nie wolno rozpowszechniać zmodyfikowanych treści;
d) Brak dodatkowych ograniczeń – Nie wolno korzystać ze środków prawnych lub technologicznych, które ograniczają innych w korzystaniu z utworu na warunkach określonych w niniejszej licencji.
Każdy inny sposób korzystania z zawartości artykułu, w szczególności kopiowanie, rozpowszechnianie, nieuprawnione cytowanie, w jakikolwiek sposób, w jakiejkolwiek formie, w tym w celu komercyjnym – jest zabroniony.

 

« Powrót

 

Institute of Health and Democracy

Copyright © Instytut Zdrowia i Demokracji 2014-2020

Proszę czekać...