V edycja konkursu Prix Galien Polska

2018-02-22

Do 9 kwietnia 2018 r. można zgłaszać aplikacje do jubileuszowej V edycji konkursu Prix Galien Polska. Złote medale zostaną przyznane za innowacje w farmacji i medycynie w sześciu kategoriach.

Prix Galien Polska jest krajową edycją prestiżowego globalnego konkursu Prix Galien, którego celem jest wyróżnienie twórców innowacji w farmacji i medycynie. W V edycji Prix Galien Polska medal można zdobyć w następujących kategoriach:

I. Innowacyjny oryginalny produkt leczniczy, w tym podkategorie:

• Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym

• innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym

• innowacyjna szczepionka

• innowacyjny sierocy produkt leczniczy

II. Generyczny produkt leczniczy z elementami innowacji, w tym podkategorie:

• Produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym

• Produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym

III. Innowacyjne odkrycie naukowe

IV. Innowacyjny wyrób medyczny

V. E-zdrowie – kategoria obejmuje:

VI. Innowacyjna kampania zdrowotna, w tym podkategorie:

• kampania krótkoterminowa, trwająca do roku

• kampania długoterminowa, trwająca powyżej roku

Dodatkowo, w ramach konkursu zostanie przyznana nagroda uznania Pro Bono Humanum. Nagroda honoruje osoby i organizacje, które mają przełomowy wkład w dziedzinę ochrony zdrowia w Polsce i działając na rzecz rozwoju profilaktyki, diagnostyki, leczenia, opieki okołomedycznej wpływają na poprawę stanu zdrowia członków społeczeństwa.

W kapitule Prix Galien Polska zasiada 13 wybitnych przedstawicieli polskiego środowiska medycznego i farmaceutycznego, pod przewodnictwem prof. Cezarego Szczylika, wybitnego onkologa i hematologa.

Gorąco zapraszam do zgłaszania się do Prix Galien Polska. Zadaniem nagrody jest wyrażenie szacunku i dowartościowanie intelektualnego wysiłku uczonych i twórców rozwiązań poprawiających stan zdrowia pacjentów w Polsce i na całym świecie” – mówi prof. dr hab. Cezary Szczylik, Przewodniczący Kapituły Prix Galien Polska.„Na nagrodę mają szansę te zgłoszenia, które faktycznie niosą za sobą zmianę w obszarze medycyny, farmacji i ochrony zdrowia: będące innowacją terapeutyczną leki o najszerszym zasięgu i największej efektywności, a także odkrycia naukowe rodzimych badaczy czy innowacyjne wyroby medyczne. Kapituła wyróżni również kampanie społeczne o tematyce zdrowotnej. W tym roku po raz pierwszy na nagrodę mają też szansę lecznicze produkty generyczne wnoszące dodatkową wartość w stosunku do oryginalnego leku oraz nowoczesne rozwiązania z zakresu e-zdrowia”.

Członkowie kapituły Prix Galien Polska:

 • Prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, Przewodniczący Kapituły Prix Galien Polska
 • Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Wiceprzewodnicząca Kapituły Prix Galien Polska
 • prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak
 • prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban
 • prof. dr hab. n. med Waleria Hryniewicz
 • prof. dr hab. n. med. Jacek Imiela
 • prof. dr hab. n. med. Sergiusz Jóźwiak
 • prof. dr hab. n. farm. Roman Kaliszan
 • prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna
 • prof. dr hab. n. med. Janusz Rybakowski
 • prof. dr hab. n. med. Janina Stępińska
 • prof. dr hab. n. med. Piotr Wiland

Aplikacje można składać za pomocą platformy zgłoszeniowej online do 9 kwietnia 2018 r. Szczegółowe informacje o nagrodzie, kategoriach oraz regulamin znajdują się na stronie www.prixgalien.pl. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czerwcu 2018 r. podczas uroczystej ceremonii finałowej w Warszawie.

Stypendium Prix Galien Polska dla młodego naukowca

Podczas gali już po raz czwarty przyznane zostanie stypendium Prix Galien Polska dla młodego naukowca do 25 roku życia. Stypendium wynoszące 10 000 zł otrzyma osoba, która może wykazać się dorobkiem naukowym. Wspieranie początkujących badaczy, a tym samym polskiej nauki, jest jedną z misji Prix Galien Polska, czyniąc jednocześnie polską edycję konkursu wyjątkową na tle wszystkich 15 krajów, w których jest przyznawana nagroda Galena. Firmy farmaceutyczne mogą włączyć się w tę misję kupując cegiełki, z których dochód finansuje stypendium

Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla autorów innowacyjnych produktów leczniczych oferowanych przez firmy farmaceutyczne, wyrobów medycznych, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców. Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest przeprowadzany w 15 krajach, między innymi: Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i Luksemburgu, Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Co dwa lata odbywa się edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Fundacja na Rzecz Innowacji w Farmacji i Medycynie. Partnerem V edycji konkursu Prix Galien Polska jest Instytut Zdrowia i Demokracji. To już druga edycja konkursu przy której współpracujemy.

 

 

« Powrót

 

Institute of Health and Democracy

Copyright © Instytut Zdrowia i Demokracji 2014-2019

Proszę czekać...