501 070 906
Przekonanie o tym, że władza wie co czynić, a rolą ludu jest jej decyzje wykonywać, od lat jest obecne w polskiej polityce. Problem w tym, że wiara rządzących w swoje możliwości rzadko idzie w parze z faktyczną wiedzą. Na ten...
Najnowszy raport pokazuje, jak zmieniają się nawyki młodzieży w zakresie używania produktów nikotynowych, zwracając szczególną uwagę na rosnącą popularność saszetek nikotynowych.
Badanie ESPAD przeprowadzone w 2024 roku wskazują na znaczny spadek odsetka młodzieży spożywającej alkohol. Z pozoru wygląda to bardzo optymistycznie. Pytanie tylko czym młodzież wypełnia tę lukę.
Aby oczekiwać od społeczeństwa wyrzeczeń, trzeba zarówno tłumaczyć po co, ale i dlaczego mają te wyrzeczenia ponosić. W narracji cały czas brakuje celu – do czego zmierzamy. Bo, że nie wrócimy do sytuacji sprzed COVID-19 wiemy już...
O naturze i źródłach tego zjawiska w rozmowie „Demokratycznie o zdrowiu”.
Partner i Prezes Zarządu w Instytucie Zdrowia i Demokracji specjalizujący się w doradztwie i analizie obszarów sektora ochrony zdrowia, opieki zdrowotnej i farmacji.
Wspiera rozwój i poszukiwania nowych możliwości wzrostu, zarządzania i komunikacji dla tych sektorów. Dba o budowę szeroko rozumianego dialogu społecznego i znajdowanie możliwości wpływania na zmiany systemowe i regulacyjne.