arch. red.

Ekspert

Iga Rawicka


  • Prezes Fundacji EuropaColon Polska
  • Członek Europejskiego Towarzystwa Onkologii Medycznej (ESMO)


PROŚBA O WYWIAD

Filtrujarch. red.

Kolonoskopia – zawiodła organizacja

Iga Rawicka | 26.10.2022

Do końca 2021 r. profilaktyczną kolonoskopię wykonywano w ramach Programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego finansowanego ze środków MZ. Od 2022 r. program miał być finansowany ze środków NFZ. Ale przez...


1 materiał

Iga Rawicka jest prezesem Fundacji EuropaColon Polska, która powstała w 2017 roku. Iga działa na rzecz pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego, głównie z rakiem jelita grubego, trzustki, żołądka, przełyku i wątroby. Realizuje różnorodne projekty, w tym akcje edukacyjne, wspierając pacjentów w poprawie jakości ich życia oraz dążąc do lepszego dostępu do leczenia zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Iga jest ekspertem w dziedzinie komunikacji w ochronie zdrowia z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w międzynarodowych firmach farmaceutycznych i medycznych. Poza tymi działaniami Iga jest również współautorką publikacji medycznych, w tym dwóch abstraktów: „Discovery and Diagnosis of metastatic colorectal cancer (MCRC) in the real world: Final results from European Survey and Quality of life (QoL) in metastatic colorectal cancer (mCRC) in the real world ” oraz końcowe wyniki europejskiej ankiety zaprezentowanej m.in. podczas ESMO 2019 w Barcelonie i opublikowanej w Annals of Oncology. Jest również członkiem Europejskiego Towarzystwa Onkologii Medycznej (ESMO).

Ostatnia aktualizacja: 26 października 2022, 15:10
Otrzymuj informacje od IZiD

Adres e-mail będzie wykorzystywany zgodnie z Polityką Prywatności dostępną pod adresem https://www.izid.pl/polityka-prywatnosci/ wyłącznie do przesyłania Ci naszego newslettera oraz informacji o działalności Instytutu Zdrowia i Demokracji.

ikona ikona ikona