arch. red.

Ekspert

Prof. Jacek Jassem


  • Profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego


PROŚBA O WYWIAD

Filtrujarch. red.

Narodowy Instytut Onkologii „ramieniem wykonawczym” ministerstwa zdrowia?

Prof. Jacek Jassem | 01.02.2023

Ani AOTMiT, ani Narodowy Instytut Onkologii nie mają wystarczających kompetencji i zasobów ludzkich, aby samodzielnie przygotować wytyczne.


1 materiał

Prof. dr. hab. n. med. Jacek Jassem

Specjalista w dziedzinie radioterapii onkologicznej i onkologii klinicznej.

Autor ponad 500 publikacji w czasopismach naukowych w kraju i za granicą, autor i współautor kilkunastu podręczników krajowych i zagranicznych oraz kilkuset doniesień zjazdowych. Główne zainteresowania naukowe: rak płuca, rak piersi, nowotwory głowy i szyi, biologia molekularna nowotworów.

Członek komitetów redakcyjnych kilkunastu czasopism medycznych w kraju i za granicą. Laureat licznych nagród naukowych w kraju i za granicą, w tym prestiżowych: nagrody Prezydenta miasta Wiednia za działalność innowacyjną w dziedzinie onkologii , nagrody im. Sobolewskich Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, nagrody Prezesa Rady Ministrów (2009), Nagrody im Josepha Cullena Międzynarodowego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Płuca (IASLC) oraz Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza (2010).

Więcej

Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2023, 15:14
Otrzymuj informacje od IZiD

Adres e-mail będzie wykorzystywany zgodnie z Polityką Prywatności dostępną pod adresem https://www.izid.pl/polityka-prywatnosci/ wyłącznie do przesyłania Ci naszego newslettera oraz informacji o działalności Instytutu Zdrowia i Demokracji.

ikona ikona ikona