arch. red.

Ekspert

Michał Bedlicki


  • p.o. Dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia


PROŚBA O WYWIAD

Filtrujarch. red.

Jakość tworzą ludzie – zjednoczeni dla jakości

Michał Bedlicki | 02.11.2022

Środowisko osób działających na rzecz jakości, której jednym z wymiarów jest bezpieczeństwo, jest gotowe na podjęcie wyzwania postawionego przez Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego: „Rok 2023 rokiem jakości”.


1 materiał

Współtwórca Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz Programu Akredytacji w Ochronie Zdrowia. Wykładowca w zakresie zarządzania jakością w ochronie zdrowia. Tworzył standardy Akredytacyjne dla Szpitali Ostrych, Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Szpitali wąskoprofilowych. Wizytator Akredytacyjny z ponad 20 letnim doświadczeniem w tym zakresie. Konsultant szpitali wdrażających narzędzia jakościowe. Autor Rankingu „Bezpieczny Szpital” publikowanego w Rzeczpospolitej. Autor publikacji w zakresie jakości i bezpieczeństwa pacjenta. Prowadził badania nad monitorowaniem wskaźników jakości w polskich szpitalach. Organizator ponad 20 Konferencji „Jakość w Opiece Zdrowotnej”. Współtwórca systemu badania opinii pacjentów „PASAT”, Rejestru Odleżyn.  Członek grupy wskaźników jakości i bezpieczeństwa pacjenta OECD. Doradca WHO w zakresie wdrażania systemów zewnętrznej jakości. Wieloletni  Członek Zarządu Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce. Interesuje się wykorzystaniem technologii informatycznych służących bezpieczeństwu pacjentów i wykorzystanie e-zdrowia dla poprawy komunikacji w opiece zdrowotnej.

Ostatnia aktualizacja: 02 listopada 2022, 12:42
Otrzymuj informacje od IZiD

Adres e-mail będzie wykorzystywany zgodnie z Polityką Prywatności dostępną pod adresem https://www.izid.pl/polityka-prywatnosci/ wyłącznie do przesyłania Ci naszego newslettera oraz informacji o działalności Instytutu Zdrowia i Demokracji.

ikona ikona ikona