Robert Mołdach

Ekspert

dr Robert Mołdach


  • Partner IZiD
  • Mentor to Luminaries and Leaders, Leading Change Network
  • Członek Zespołu Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
  • Członek Rady Programowej Think Tanku SGH dla Zdrowia


· Nr telefonu:

601 219 608


· Email:

robert.moldach@izid.pl


PROŚBA O WYWIAD

FiltrujRobert Mołdach

Reforma szpitali, czyli twarde zderzenie oczekiwań z rzeczywistością

dr Robert Mołdach | 17.07.2024

Nie chodzi, Pani Minister, o zabieranie czegokolwiek komukolwiek. Nie to jest celem. Celem jest zbudowanie stabilnego środowiska rozwoju ochrony zdrowia, gdzie beneficjenci rozwiązań razem z obligatariuszami, czyli ponoszącymi ich koszt,...


Eugène Delacroix - photo Shonagon (Wikipedia)

Mołdach: Mówimy o potencjalnej zmianie ustroju opieki zdrowotnej

dr Robert Mołdach | 02.07.2024

Tworzenie związków jednostek samorządowych, o którym mówi w wywiadzie min. Leszczyna, może okazać się zmianą ustroju systemu ochrony zdrowia.


noor Younis (Unsplash)

Tracimy czas

dr Robert Mołdach | 26.06.2024

Podzielam poczucie pana profesora Andrzeja Zybały traconego czasu.


Robert Mołdach

Cnota jako źródło sukcesu organizacji

dr Robert Mołdach | 21.06.2024

Trening. Ustawiczne doskonalenie. Pokonywanie swoich słabości. Wygląda przyjemnie, prawda? W sam raz na instagramową rolkę… Ale daleki to od rzeczywistości obraz. Nieznośny skwar, parno, turbulencja. Tego dnia nawet dobrze wylatani...


Senat RP

Skuteczne interwencje państwa?

dr Robert Mołdach | 31.01.2024

Gdy szukasz informacji na pewien temat, a Google wyrzuca Twoje własne teksty, to znaczy, że nie dość o danym zagadnieniu rozmawiamy. Pozwólcie, że przypomnę jeden z takich tekstów sprzed paru miesięcy o kształtowaniu polityk...


43 materiałów

Ekspert w dziedzinie polityki rozwoju skupiony na jakości, bezpieczeństwie i efektywności opieki zdrowotnej. Uwrażliwiony na kwestie konkurencyjności i suwerenności technologicznej Polski oraz dbałości o środowisko naturalne. Posiada rozległe doświadczenie w zarządzaniu podmiotami leczniczymi oraz doradztwie strategicznym. Jego kariera objęła także kierownicze role w sektorach IT, telekomunikacji i finansów, gdzie był uczestnikiem wielkoskalowych transformacji, w tym digitalizacji systemów bankowych, rozwoju łączności satelitarnej, Internetu, absorpcji technologii przez przemysł.

Jako ekspert Komisji Europejskiej ds. funduszy strukturalnych ochrony zdrowia oraz członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, pomaga kształtować optymalne interwencje publiczne. Jest partnerem w Instytucie Zdrowia i Demokracji, grupie eksperckiej wspierającej sektory ochrony zdrowia i środowiska. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie uczy planowania strategicznego oraz jest członkiem Rady Programowej Think Tanku SGH dla Zdrowia. Analizując wyzwania na poziomie ich wartości, legitymizacji i wykonalności, czerpie także ze swoich doświadczeń pilota samolotowego.

Robert ukończył wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN oraz dyplom Harvard Kennedy School of Government w zakresie Public Leadership. Posiada licencję pilota PPL(A).

Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2024, 15:49
Otrzymuj informacje od IZiD

Adres e-mail będzie wykorzystywany zgodnie z Polityką Prywatności dostępną pod adresem https://www.izid.pl/polityka-prywatnosci/ wyłącznie do przesyłania Ci naszego newslettera oraz informacji o działalności Instytutu Zdrowia i Demokracji.

ikona ikona ikona