601 219 608
robert.moldach@izid.pl
Dialog społeczny powinien zaczynać się rozmowy o problemach, a nie o rozwiązaniach. W przeciwnym wypadku kończy się na pomysłach rządu poddawanych na siłę konsultacjom społecznym, o których z góry wiadomo, że problemów nie...
Natłok pytań i rozważań, kto będzie ministrem zdrowia przesłania coś o wiele ważniejszego. Liczy się bowiem fundament, czyli jak będzie podejmował decyzje i jak będzie promował i wspierał naszą tożsamość.
Blisko trzy czwarte (73%) uczestników sesji systemowej III Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich uznało, że mamy szansę na rozwój okulistyki na miarę naszych ambicji w ciągu najbliższych 4 lat. Przeciwnego...
Dziś ważny dzień dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i dla mnie osobiście. Dziękuję JM Rektorowi SGH, prof. Piotrowi Wachowiakowi za zaufanie i pani prof. Monice Raulinajtys-Grzybek, kierującej pracami Think Tanku SGH dla Ochrony...
Zmiany w pierwszej wymaga archaiczna ustawa o działach administracji rządowej hołdująca resortowości, a mówiąc bardziej bezpośrednio – stanowiąca instrument zaspakajania partyjnych ambicji.
Dr inż. Robert Mołdach jest inspiratorem strategicznych rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój systemów ochrony zdrowia. Jest praktykiem skupiającym uwagę na reformach systemowych niwelujących nierówności w zdrowiu, podnoszących jakość i bezpieczeństwo opieki oraz efektywność kliniczną i finansową.
Robert jest członkiem Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, ekspertem Komisji Europejskiej ds. Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych w ochronie zdrowia, mówcą BOMA oraz adiunktem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uczy zarządzania strategicznego w ochronie zdrowia.
Robert jest zdecydowanym zwolennikiem dialogu społecznego i wierzy w siłę wartości publicznej. Brał czynny udział w pracach Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia przy Ministrze Zdrowia. Zabierał głos w Komisji Zdrowia Sejmu RP w sprawie inwestycji w ochronie zdrowia, efektywności, bezpieczeństwa i jakości opieki. Jest współzałożycielem Instytutu Zdrowia i Demokracji, który jest forum dialogu na temat wartości publicznej w ochronie zdrowia
Łącząc pasję pilota samolotowego z pracą zawodową wskazuje analogie między lotnictwem i opieką zdrowotną w kwestiach kultury bezpieczeństwa, podejmowania decyzji i współpracy.
Robert uzyskał dyplom Politechniki Warszawskiej na kierunku Podstawowe Problemy Techniki (MEL), obronił rozprawę doktorską na Wydziale IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz ukończył szerek szereg podyplomowych programów edukacyjnych w tym Medical Group Management (ACMPE), Creating Public Value, Leading Economic Growth (Harvard Kennedy School).