601 219 608
robert.moldach@izid.pl
Minister Adam Niedzielski, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, ocenił że dobrowolność profilaktyki zdrowotnej nie jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba zbudować takie mechanizmy, które będą z profilaktyki czyniły pewnego rodzaju...
Agresja zbrojna Rosji na Ukrainę postawiła przed naszym krajem wyzwania, z jakimi nie mierzyliśmy się od września 39. roku.
Zarządzanie w warunkach niepewności, choć to chleb powszedni dla liderów zmian, będzie w 2022 roku szczególnym wyzwaniem.
Z projektem ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa powraca kluczowe dla każdej reformy zdrowotnej pytanie – pytanie o kanon narodzin polityki publicznej wychodzący od identyfikowanego problemu, poprzez odpowiadające mu...
Powielanie zasad z kodeksu karnego skarbowego w sferze tak wrażliwej i szczególnej jak prawa pacjenta to propozycja niemoralna. 10. Kongres Prawa Medycznego pozostawił we mnie niepewność – niepewność rozwiązań, sytuacji prawnej...
Dr inż. Robert Mołdach jest inspiratorem strategicznych rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój systemów ochrony zdrowia. Jest praktykiem skupiającym uwagę na reformach systemowych niwelujących nierówności w zdrowiu, podnoszących jakość i bezpieczeństwo opieki oraz efektywność kliniczną i finansową.
Robert jest członkiem Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, ekspertem Komisji Europejskiej ds. Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych w ochronie zdrowia, mówcą BOMA oraz adiunktem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uczy zarządzania strategicznego w ochronie zdrowia.
Robert jest zdecydowanym zwolennikiem dialogu społecznego i wierzy w siłę wartości publicznej. Brał czynny udział w pracach Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia przy Ministrze Zdrowia. Zabierał głos w Komisji Zdrowia Sejmu RP w sprawie inwestycji w ochronie zdrowia, efektywności, bezpieczeństwa i jakości opieki. Jest współzałożycielem Instytutu Zdrowia i Demokracji, który jest forum dialogu na temat wartości publicznej w ochronie zdrowia
Łącząc pasję pilota samolotowego z pracą zawodową wskazuje analogie między lotnictwem i opieką zdrowotną w kwestiach kultury bezpieczeństwa, podejmowania decyzji i współpracy.
Robert uzyskał dyplom Politechniki Warszawskiej na kierunku Podstawowe Problemy Techniki (MEL), obronił rozprawę doktorską na Wydziale IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz ukończył szerek szereg podyplomowych programów edukacyjnych w tym Medical Group Management (ACMPE), Creating Public Value, Leading Economic Growth (Harvard Kennedy School).