arch. wł.

Ekspert

Prof. Tomasz Drewa


  • Kierownik Katedry Urologii i Andrologii Collegium Medicum UMK
  • Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Urologicznego


PROŚBA O WYWIAD

Tematy naszych publikacji:

FiltrujPTU

Kto powinien wyznaczać standardy i wytyczne kliniczne KSO?

Prof. Tomasz Drewa | 26.01.2023

Powinno się dążyć w pierwszym etapie do ponownego połączenia KSO z medycznymi jednostkami uniwersyteckimi a ostatecznie do włączenia centrów onkologii w struktury uniwersyteckie.


1 materiał

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa

Specjalista Urolog

FEBU (Fellow of the European Board of Urology)

Chirurg laparoskopowy Pionier chirurgii robotycznej w Polsce

Profesor Drewa w 1996 uzyskał dyplom lekarza kończąc studia w Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1999 uzyskał stopień nadany przez Akademię Medyczną w Bydgoszczy w dziedzinie onkologii  doświadczalnej. W 2006 uzyskał specjalizację w dziedzinie urologii (Centrum Egzaminów Medycznych, Łódź) oraz tytuł Fellow of the European Board of Urology nadawany przez Europejskie Stowarzyszenie Specjalistów Medycznych (U.E.M.S., Arnhem, The Netherlands). W 2010 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu nadał mu stopień doktora habilitowanego w dziedzinie urologii a w 2011 stanowisko profesora UMK. W 2013 otrzymał z rąk Prezydenta RP tytuł Profesora medycyny w dziedzinie urologii a w 2016 roku stanowisko profesora zwyczajnego UMK.

Więcej

Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2023, 16:10
Otrzymuj informacje od IZiD

Adres e-mail będzie wykorzystywany zgodnie z Polityką Prywatności dostępną pod adresem https://www.izid.pl/polityka-prywatnosci/ wyłącznie do przesyłania Ci naszego newslettera oraz informacji o działalności Instytutu Zdrowia i Demokracji.

ikona ikona ikona