IZiD

10. rocznica działania Instytutu Zdrowia i Demokracji – życzenia i refleksje od naszych partnerów i przyjaciół.

 REKOMENDOWANE, Ład organizacyjny, Opinie, Wideo, Wydarzenia, Wypowiedzi, Zdrowie publiczne

10-lecie IZiD – życzenia i refleksje


UDOSTĘPNIJ
mailtwitterFacebooklinkedinmailtwitterFacebooklinkedin

Zamieszczamy tutaj życzenia i refleksje naszych partnerów i przyjaciół, jakie otrzymujemy z okazji 10. rocznicy działania Instytutu Zdrowia i Demokracji. Za wszystkie ogromnie dziękujemy!

Akt notarialny założenia Instytutu został podpisany 9 września 2013 r. Choć minęło od tego czasu 10 lat i ochrona zdrowia zmieniła się, problemy i wyzwania przed jakimi stoi pozostają te same. Jakość opieki zdrowotnej, bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego, efektywność finansowa, skuteczność kliniczna, dostępność świadczeń, wykluczenia nadal obserwowane w wielu wymiarach, satysfakcja pacjentów – to zagadnienia, które nadal są przedmiotem dyskusji i pozostaną takimi jeszcze przez wiele lat.

Zawsze postulowaliśmy zmianę status  quo, czyli takie transformacje systemu opieki zdrowotnej, które nie tylko coś modyfikują w sensie procentowym, poprawią czy usprawnią, ale zmieniają w sposób odczuwalny sytuację pacjentów w skali globalnej. Krytykowaliśmy zarządzanie publiczne, które było reakcją na pojawiające się problemy. Wzywaliśmy do systemowego, strategicznego podejścia do organizacji systemu opieki zdrowotnej. Wspieraliśmy niezliczone podmioty, większych mniejszych uczestników rynku, w doskonaleniu swoich organizacji, strategii rozwoju, zarządzania zmianą i podejmowaniu krytycznych decyzji strategicznych. Służyliśmy głosem doradczym w debacie publicznej instytucjom zarządzającym opieką zdrowotną w skali państwa jak i regionów. Patrząc na ten czas czujemy ogrom satysfakcji, która jest dla nas mobilizacją do dalszego działania.

Mimo, że dialog w ochronie zdrowia, czy ogólnie w naszym państwie, przyjmował w okresie minionych 10 lat różne oblicza, wszystkim, którzy wspólnie z nami zabierali głos na Forum Wartości Publicznej, przyświecała zasada demokratycznego dialogu zbudowana na fundamentach otwartości, wzajemnego szacunku i merytorycznej debaty. To pozostaje dla nas najważniejsze doświadczenie i jednocześnie trwały drogowskaz na przyszłość.

Wszystkie filmy można obejrzeć także na naszym kanale Youtube


O Autorze

Grzegorz Ziemniak

Grzegorz Ziemniak


 • Partner w Instytucie Zdrowia i Demokracji

 • Tematy naszych publikacji:


   

  O Autorze

  Robert Mołdach

  dr Robert Mołdach


 • Partner, Prezes IZiD,
 • Członek Zespołu Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
 • Członek Rady Programowej Think Tanku SGH dla Zdrowia

 • Tematy naszych publikacji:

  Nr telefonu:

  601 219 608

  Email:

  robert.moldach@izid.pl

  Więcej tego autora


  Głos ekspertów

  Słowa kluczowe 10-lecie IZiD

  Otrzymuj informacje od IZiD

  Adres e-mail będzie wykorzystywany zgodnie z Polityką Prywatności dostępną pod adresem https://www.izid.pl/polityka-prywatnosci/ wyłącznie do przesyłania Ci naszego newslettera oraz informacji o działalności Instytutu Zdrowia i Demokracji.

  ikona ikona ikona