Senat RP

W mojej ocenie zbyt mało rozmawiamy o praktycznych aspektach wdrażania polityki publicznej rozważając kolejne, niejednokrotnie cenne koncepcje transformacji systemu ochrony zdrowia.

 REKOMENDOWANE, Dialog społeczny, Dyskusje, Ład organizacyjny, Opinie, Reformy, Wideo, Wszystkie, Wystąpienia, Zdrowie publiczne

Akceptacja, legitymizacja i warunki realizacji reform w ochronie zdrowia

dr Robert Mołdach | 11.02.2023

UDOSTĘPNIJ
mailtwitterFacebooklinkedinmailtwitterFacebooklinkedin

Seminarium Zespołu Doradców Komisji Zdrowia pt. „Radykalne zwiększenie dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych”, które miało miejsce w Senacie RP w dniu 06.02.2023 r., stało się dla mnie inspiracją do podkreślenia, że zmiany systemowe w ochronie zdrowia muszą przybrać kształt polityki publicznej a to oznacza, że potrzbujemy rozmowy o tym jak zyskać wokół jej celów i narzędzi kolektywną akceptację środowisk, jak udzielić jej politycznego wsparcia i legitymizacji, a wreszcie w jaki sposób ją realizować. W mojej ocenie zbyt mało rozmawiamy o tych praktycznych aspektach wdrażania polityki publicznej rozważając kolejne, niejednokrotnie cenne koncepcje transformacji systemu. (mat. Senat RP)


Pełne nagranie można obejrzeć na stronie Senatu RP.


O Autorze

Robert Mołdach

dr Robert Mołdach


 • Partner, Prezes IZiD,
 • Członek Zespołu Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
 • Członek Rady Programowej Think Tanku SGH dla Zdrowia


 • Nr telefonu:

  601 219 608

  Email:

  robert.moldach@izid.pl

  Więcej tego autora


   


  Głos ekspertów

  Słowa kluczowe

  Otrzymuj informacje od IZiD

  Adres e-mail będzie wykorzystywany zgodnie z Polityką Prywatności dostępną pod adresem https://www.izid.pl/polityka-prywatnosci/ wyłącznie do przesyłania Ci naszego newslettera oraz informacji o działalności Instytutu Zdrowia i Demokracji.

  ikona ikona ikona